Srdcem Jižních Čech

„Bechyňský kraj – pramáti jižních Čech“

Bechyně dnes leží mimo hlavní trasy. V minulosti tomu bylo naopak. Proto Bechyni málo kdo zná a netuší, co všechno město nabízí. Zámek, vzácný klášter, Alšovu jihočeskou galerii, muzeum, lázně, tradice keramiky se slavnou výtvarnou školou, bývalou synagogu, romantické údolí Lužnice, mohutný most tzv. Bechyňskou duhu, Křižíkovu elektrickou železnici a další menší atrakce. Nakonec pak krásné okolí, vhodné pro kola,  kde nechybí ani golfové hřiště.

Srdcem Jižních Čech 1. den

Bechyně a nejbližší okolí

Setkání, naložení kol a přejezd do Bechyně. Prohlídka města, ALŠOVY JIHOČESKÉ GALERIE s výkladem odborníka, kláštera a zámku, případně procházka do Zářečí k Lužnici nebo krátký výlet údolím řeky k romantické „Židově strouze“.

Srdcem Jižních Čech 2. den

Blata a selské baroko

Mezi Bechyní, Soběslaví a Veselím n.Lužnicí leží nejhezčí jihočeské vesnice. Blata jsou spojena s krojem, zvyky. A zvyky se svátky. Svátky s pečením buchet a jiných dobrot. Na naší cestě budeme moci něco ze slibovaných dobrot ochutnat a nalovit plno dojmů. V Sobělslavi budeme moci navštívit vzácný kostel a Blatské muzeum.

Srdcem Jižních Čech 3. den

Autobus nás dopraví do Milevska. Stojí tam nejstarší klášter v jižních Čechách. Vydáme se pak k jihu přes Sepekov s mariánským poutním kostelem, přes Opařany se vzácným kostelem od K.I.Dientzenhofera a po silnici s minimem kopců dojedeme zpět do Bechyně. Po návratu do Bechyně navštívíme keramika výtvarníka v jeho dílně.

Srdcem Jižních Čech 4. den

Přejedeme Bechyňskou duhu a ponoříme se do Černické obory. Cesta nás povede do Tábora. Nikoli ale nejstarší elektrickou železnicí, nýbrž na kolech. Cesta nás povede lehkým terénem, který se mírně k Táboru svažuje. V Sezimově Ústí překročíme Lužnici a navštívíme vilu prezidenta Beneše. Lužnice nás pak dovede do Tábora. Rozloučení a návrat.

V ceně zájezdu

  • 3x ubytování s polopenzí ve 2-lůžko. pokoji (+WC, sprcha)
  • doprovodné vozidlo pro dopravu osob, kol a zavazadel
  • transfer z místa srazu na start a na závěr zpět do místa srazu
  • průvodce během programu vč. prohlídek Bechyně a Tábora
  • informační materiál s mapou

V ceně není

  • příplatek za jednolůžkový pokoj
  • půjčovné kola (pokud nepoužijete vlastní kolo)