Do Trenta a na Orlí věž

V Itálii – v jižních Tyrolích – narazíte nejen na slavné Římany, Italy či Rakušany, ale i na slavné Čechy a Moravany. Karla Havlíčka v Brixenu si možná dovedeme představit. Málokdo ví, že jeden z významných biskupů Trenta (Tridentu) pocházel z Moravy a přinesl do Trenta znak, dnes městský znak: Přemyslovskou orlici.  Malíř Václav pak vytvořil v biskupském hradu fresky, na které se dnes jezdí dívat turisté z celého světa. Pojeďte i Vy!

Trento 1. den

Odjezd České republiky přes Innsbruck (všude budeme nalézat české souvislosti), přes Brenner do jižních Tyrol. Navštívíme vzácné památky Brixenu a místa, která připomínají pobyt Karla Havlíčka. Cesta do Trenta, procházka Trentem a ubytování.

Trento 2. den

Prohlídka Trenta a návštěva biskupského hradu. Prohlídka vzácných expozic a fresek v Orlí věži. V Trentu zasedal Tridentský koncil (1545-1563) postupně za předsednictví tří papežů. Měl velký vliv také na vývoj reformace v Čechách. Odpoledne si vyjedeme k jezeru Lago di Garda. I u tohoto alpského jezera nalezneme stopy umělců a osvěžíme se krásnou přírodou.

Trento 3. den

Nastoupíme cestu zpět, při níž  budeme moci navštívit další památná místa, která připomínají slavné osobnosti českého umění. Nepocházeli z Čech ale v Čechách se proslavili a přispěli slávě českého baroka. Matyáš Bernard Braun (narodil se nedaleko Innsbruku)  a Christoph Dientzenhofer (St.Margarethen u Rosenheimu). Jeho syn Kilian Ignaz se už narodil v Čechách.

V ceně zájezdu do Trenta je

  • 2x ubytování  ve 2-lůžkovém pokoji (+WC, sprcha) snídaně
  • cesta autobusem
  • průvodce během programu
  • prohlídky: biskupského hradu v Trentu

V ceně zájezdu do Trenta není

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj

POZOR, jižní Tyroly poskytují ideální terény pro cykloturistiku. Proč? Sjíždí se údolím k Jihu. Je však třeba zvolit alespoň pětidenní zájezd.