Podyjí

Jižní Morava a Lednicko – valtický areál

Řeka Dyje (Rakouská Dyje) pramení v oblasti Waldviertel. U Raabs (hradu Rakůs) se spojí s Moravskou Dyjí a pod jménem Dyje (Thaya) přitéká v hranicím Moravy. Od nich plyne ještě dalších 210 km až k soutoku s Moravou. Kdo se vydá na kole touto krajinou, musí obdivovat, jaké krásy příroda vytvořila i jaké skvosty architektury člověk do krajiny zasadil. Od divokého hlubokého údolí mezi Bítovem a Znojmem, kde si cyklista neodpočine, přes otevřenou krajinu dalekého horizontu, bílé skály Pálavy připomínající Dalmácii až po lužní lesy, do kterých Lichtenštejnové ukryli architektonická překvapení. Sklenka vína tyto požitky ještě znásobí.

Program zájezdu Podyjí:

1. den

Z celodenního programu musíme bohužel vypustit hrad Bítov, romantickou zříceninu Cornštejn, zámek Vranov i centrum Národního parku Podií Čížov. Start páteční etapy bude v Podmoklí, odkud se vnoříme do lesa abychom záhy objevili první překvapení – vinici „Šobes“. Cesta do Znojma není po asfaltu, zato je romantická. Odměnou je neobyčejný pohled na Znojmo. Večeře ve Znojmě. Mezitím naložíme kola a odjedeme pak do Mikulova do hotelu Růže. Délka první etapy je max 1,5 hodiny (16km). Malý nedostatek této zkrácené etapy je, že musíte večeři absolvovat v cyklistickém a nemůžete ještě obléci večerní róby. Osvětlení kola s sebou.  (18 km)

2. den

Ráno (nejdříve 8:30) odjedeme autem do Břeclavi. Odtud nás povede cyklostezka na Janův hrad a k zámku Lednice. Příležitost k projížďce lodí a k procházce parkem můžeme využít (podle společné porady). Lednicko-Valtický areál nás bude provázet až do odpoledne většinou po pískových cestách. Mikulovský zámek jako maják na obzoru nám bude ukazovat směr. Večer strávíme v některém sklípku. Degustace! V neděli je v Mikulově pouť na Svatém kopečku. Ve městě bude rušno i v předvečer pouti. Tentokrát už můžete natáhnout večerní róbu. (35 km)

3. den

Opustíme Mikulov (nejpozději v 9 hodin) a vydáme se kolem hranic vinicemi, poli slunečnic, dýňovými a kukuřičnými poli směrem na Nový Přerov, Jaroslavice. Cestou doporučuji navštívit historický mlýn ve Slupi. Poté, co dosáhneme Znojmo (55 km), si můžeme město prohlédnout. Nakládání kol a návrat do Českých Budějovic.

Cena na osobu – při 7 osobách v mikrobusu 2 889,- Kč

V případě, že obsadíme ještě jedno místo, respketive 1 jednolůžkový pokoj, bude cena

2 658,- Kč (příplatek na jednolůžkový pokoj 560,- Kč)

V ceně zájezdu Podyjí:

Doprava, ubytování se snídaní a program s průvodcem a informační materiál.

Prohlídky lze podle zájmu objednat (Lednice, Valtice, lodní doprava v Lednici)