Přejezd Šumavy

Z Domažlic do Českého Krumlova, od západočeských Chodů, kteří chránili obchodní stezky do Řezna, až po lineckou obchodní a solnou stezku. Projedeme Böhmerwaldem, který si vysloužil český název podle šumících hvozdů, Šumava. Je jako zelená střecha střední Evropy.

U Železné Rudy vysoké pohoří, u Vyššího Brodu působí z české strany jako pahorkatina. Kde se táhla železná opona, najdeme pěkné cyklostezky. Kde dříve žili lidé, roste teď bujná zeleň.

Přejezd Šumavy 1. den

Setkání a transfer autobusem do Domažlic. Návštěva muzea a start na Vavřinečku. Při první etapě dojedeme do Nýrska. Cesta vlakem Nýrsko – Špičák. Ubytování v hotelu.

Přejezd Šumavy 2. den

Vystartujeme v příjemné výšce 900 m n.m. k Černému jezeru. Dál nás povede cesta lesy, kolem vodopádu Bílá strž dolů k přehradě na řece Úhlavě a do Nýrska. Jeli jsme výjimečně západním směrem, díky tomu se nemuseli dřít do kopce. Výšku, kterou jsme ztratili, zase překonáme pomocí auta (vlaku) a vydáme se dál Šumavou na východ od Pancíře směrem na Prášily a Srní. Už na této cestě musíme zalistovat v knihách Karla Klostermanna.

Přejezd Šumavy 3. den

Ze Srní kus po silnici a pak podél plavebního kanálu.Ten nám pomůže dostat se snáze směrem k rozvodí mezi Vydrou a Vltavou. To je největší překážka při dnešní etapě. Pak už to jde snadno údolím Vltavy, dál do Lenory a k místům, kde se stékají Teplá a Studená Vltava.V meandrech Vltavy slyšíme Smetanovu Vltavu. Dostali jsme se do kraje Adalber. Stiftera.

Přejezd Šumavy 4. den

Moto dnešní etapy je Lipenské jezero. Paralelně tu probíhají naším směrem dvě trasy. Jedna kolem Schwarzenberského plavebního kanálu do Zvonkové, druhá stejným směrem sleduje tok řeky Vltavy. Trasy se nakonec spojí. Břeh Lipna nás dovede na úpatí Vítkova kamene a nakonec na přehradní hráz k elektrárně (možnost návštěvy) a do Loučovic.

Přejezd Šumavy 5. den

Startujeme z Čertovy Stěny u Loučovic, cesta nás povede kolem kláštera Vyšší Brod, hradu Rožmberk k zámku Český Krumlov a nakonec večer příjemná zákoutí starého Krumlova s večerním osvětlením. Českému Krumlovu je třeba věnovat více času, a proto zde etapu ukončíme. Podle složení klientely k tomuto programu lze buď zájezd ukončit, nebo pokračovat 6. dnem jen jako půldenní program – po trase Zlatá Koruna – České Budějovice. Nakládání kol a návrat.

V ceně zájezdu Přejezd Šumavy

 • 4x ubytování s polopenzí ve 2-lůžko. pokoji (+WC, sprcha)
 • doprovodné vozidlo pro dopravu osob, kol a zavazadel
 • transfer z místa srazu na start a na závěr zpět do místa srazu
 • průvodce během programu vč. prohlídky Domažlic a Č. Krumlova
 • prohlídka Chodský hrad, Lipno (přehrada), muzeum Kvilda
 • informační materiál s mapou
 • prohlídka zámku Rožmberk
 • jízda vlakem Nýrsko-Špičák
 • 1x piknik

V ceně není

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • půjčovné kola (pokud nepoužijete vlastní kolo)