Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Lázně Jáchymov, historický Cheb, Loket, poutní místo Maria Chlum, bavorský Waldsassen, propojuje řeka Ohře. Program lze stručně nazvat: „Nezapomenutelné Chebsko“. V Česku je toto území jediné, kde je patrná vulkanická činnost. Všechny vody, též minerální, tečou do Ohře(Eger). Chebsko rámuje Český a Slavkovský les a Krušné hory. Na západ je otevřené i pro nás cyklisty.
Lázeňský trojúhelník 1. den
Setkání a transfer do Teplé u Mariánských Lázní. Po prohlídce areálu kláštera okruh kolem Teplé, přejezd hotelu.
Lázeňský trojúhelník 2. den
Slavkovský les (Císařský les) je odlehlý, opuštěný, smutný, ale s krásnou přírodou. Oč zadumanější kraj, o to víc překvapí Kladská, jako oáza v uprostřed lesů s dobrou kuchyní a mokem, kterému cyklista neodolá. Odtud sjedeme k zámku Kynžvart, který navštívíme. Podle kondice lze pokračovat dál a obdivovat cestou starou chebskou selskou architekturu.
Lázeňský trojúhelník 3. den
Etapa je nenáročná a sympatická proměnami. Z Františkových Lázní do poutního místa Chlum Svaté Máří. Je to taková „Svatá Hora“ Chebska a stojí za návštěvu. Krátce projedeme v dosahu starých hnědouhelných dolů a od Sokolova sledujeme řeku Ohři. Ta nás bude doprovázet až do Varů s po čím dál tím hezčí stezce, až zmizíme v zeleni údolí Ohře. VLokti poobědváme a v dobrém rozmarů dorazíme do Varů.
Lázeňský trojúhelník 4. den
Program Boží Dar / Klínovec má smysl pouze díky našemu autobusu. Vyjedeme tak vysoko, že dál lze jet už pouze s kopce dolů. Potkáme se s pravou horskou přírodou a býv. hornickými osadami. Sjezd k Ohři (10km) stojí za to. Z Vojkovic silnice mírně stoupá, z je vidět romantický tok Ohře, Kyselka a kdysi krásná vila pana Mattoni. Cíl: K.Vary.
Lázeňský trojúhelník 5. den
Protože výrobci hudebních nástrojů v Čechách byli také protestanti, museli mnozí pro víru odejít. Jejich potomky dnes nalezneme v Sasku. Muzeum v Klingenthalu je neobyčejné. Navštívíme je a pak teprve vyrazíme směr české hranice a do Lub, kde se ještě hudební nástroje vyrábějí. Po pikniku povede naše cesta oblastí zemětřesení do Skalné a nakonec na SOOS. Poté se osvěžíme a dojedeme s úsměvem do Fr. Lázní.
Lázeňský trojúhelník 6. den
Františkovy Lázně opustíme a vydáme se oklikou přes Ostroh do Chebu. Cheb by vydal na celý den. Málokde je tak pěkné muzeum a nikde v Čechách není tak pozoruhodný románský kostel (podobný Aachenu) jako v Chebu. Na trase leží „už“ jen 3 další kostely, z nichž musíme navštívit alespoň jeden, ten klášterní ve Waldsassenu. Jedinečný je ale i ten (u nás) zachráněný ve Starém Hroznatově a ten bavorský poutní Kappl. Konec programu a návrat.
V ceně zájezdu Lázeňský trojúhelník
- 5x ubytování s polopenzí ve 2-lůžko. pokoji (+WC, sprcha)
- doprovodné vozidlo pro dopravu osob, kol a zavazadel
- transfer z místa srazu na start a na závěr zpět do místa srazu
- průvodce během programu vč. prohlídek Karlových Varů, Mariánských Lázní, Frant. Lázní a Chebu
- informační materiál s mapou
- prohlídky: Maria Chlum, Kynžvart, hrad Cheb, SOOS
- 1x piknik
V ceně není
- příplatek za jednolůžkový pokoj
- půjčovné kola (pokud nepoužijete vlastní kolo)