Otava

Nejen v Kanadě, ale i v západních a jižních Čechách si můžete vyzkoušet rýžování zlata. Řeka nás povede od svého vzniku až po soutok s Vltavou. Čtyři dny pošlapeme kultivovanou krajinou, od hradu k hradu. Čím opuštěnější a užší je údolí Vltavy, o to častěji jede člověk otavským údolím malebnými vesnicemi a městečky. Pojedeme po stopách zlata, říčních perel a dudáckých tradic. Nelze opomenout Klostermanna ve Štěkni, Žižku v Sudoměři a v Putimi Švejka i Jana Cimburu.

Otava 1. den

Setkání, nakládání kol a odjezd na Šumavu. Návštěva Muzea Šumavy v Kašperských horách a následně malý okruh v okolí Kašperských Hor. Kniha Zdenka Šmída „Otava“ nám bude věrným společníkem.

Otava 2. den

Z Kvildy vystoupáme k pramenům Vltavy a přes hřeben se dostaneme k potokům, ze kterých se sbírá Vydra. Pustíme se dolů podél dravého toku, kus cesty se necháme svést plavebním kanálem, abychom se pak k Vydře zas vrátili. Zalistujeme v Klostermannovi, aby se nám vybavila drsnost Šumavy bez asfaltových silnic a s volskými potahy stahující dřevo po orkánu 1870. Vydra se změní v Otavu. Dovede nás do Sušice a odpoledne dorazíme pod Rabí.

Otava 3. den

Rabí, svítí vápencem, stojí jako maják. Řeka omývá kameny nerůznějších tvarů a barev. Prácheň dala kraji jméno. Horažďovice byly známé říčními perlami. Cyklostezka mění často kvalitu ale nakonec nás dovede k Nektaru ve Strakonicích. Osvěžíme se a („haf, haf, haf“) pokračujeme ke Štěkni. Památník Sudoměř je malou oázou uprostřed rybníků. Zalistujeme ve Švejkovi a po jeho stopách dorazíme do Putimi.  Řeka nebo silnice, romantická cesta nebo asfaltová silnice (podle volby) nás dovedou do Písku. Kdo nezná Písek, bude nadšen.

Otava 4. den

Program začneme bez kol, návštěvou muzea. V roce 1996 oceněno Evropskou cenou, stojí za to. Otava se schová do údolí. Blíží se totiž k Vltavě. Šlapeme po tichých silnicích bez provozu, malebnými vesnicemi do Oslova a nakonec sjedeme do hradu Zvíkov. Prohlídka. Na závěr naší cesty ochutnáme místní kvasnicové pivo, vařené podle starého hradního receptu.

V ceně zájezdu Otava

  • 3x ubytování s polopenzí ve 2-lůžko. pokoji (+WC, sprcha)
  • doprovodné vozidlo pro dopravu osob, kol a zavazadel
  • transfer z místa srazu na start a na závěr zpět do místa srazu
  • průvodce během programu, prohlídky Písku, Strakonic, Sušice
  • prohlídka muzeí v K.Horách, v Písku
  • informační materiál s mapou
  • prohlídka hradu Zvíkov a Rabí

V ceně není

příplatek za jednolůžkový pokoj, půjčovné kola (pokud nepoužijete vlastní kolo)