Aktuální zážitkové zájezdy


Klášterní bohatství  Dolního Bavorska

Benediktinské opatství Metten, klášter Niederalteich odkud přišli mniši do Prahy, Svatý Vintíř - patron česko-německých vztahů, kláštery v Pasově s dosahem až do Uher, poutní místo Altötting u Pasova. Všude potkáme i českou minulost.

21.1.2011, jednodenní, 610 Kč

Pasov - návštěva zvonárny, kdysi budějovických Pernerů. Zvon má duši.

Přesvědčíte se, že lití zvonů není průmyslové odvětví, ale spíš umění opředené tajemnem. Navštívíme Pasov "pro pokročilé". Klášter Maria Hilf, římská minulost.

Co jste ještě neviděli, neslyšeli a neochutnali.

11.2.2012, jednodenní, 480 Kč

Šumavu a Bavorský les spojuje Karel Klostermann a tisíce jemu podobných.

Procházka korunami stromů, muzeem a vzdělávacím centrem Bavorského lesa, přírodním parkem s divokou zvěří. Po seznámení se s faunou a flórou "Lesa" navštívíme skanzen ve Finsterau, kde ožívají osudy lidí, kteří žili spjati s drsnou přírodou.

21.4.2012, jednodenní, 410 Kč

Poklady UNESCO na Dunaji

Nejen klášter Melk, ale celé údolí Dunaje až po Krems je neobyčejně zachovalý útvar v Evropě

Příroda a historie vytvořily jedinečnou jednotu a člověk tuto krásu během staletí zachoval.

Lze vnímat všemi smysly.Ochutnáme víno, kterému se tu daří.

15.4.2012, jednodenní, 540 Kč

K Ježíškovi a za Svatým Floriánem, Linec nevyjímaje

Ne daleko od Budějovic, blíže než do Prahy, najdeme stará historická města Linec - Enns - Steyer.

Historie je tu dobře známá už od dob Římanů. I patron Horního Rakouska Sv. Florián byl římský voják. Navštívíme cestou to nejstarší a nejznámější.

19.2.2012, jednodenní, 460 Kč

Linec klasicky - pro milovníky umění i pro nákupy

V Linci je tolik muzeí a galerií (i nově otevřených), že vnímavému člověku je jeden den moc krátký.

V Linci se dá dobře nakupovat a mnohé je lacinější než u nás. Program počítá se zájmem obou skupin. IKEA i klášter Sv.Floriána či muzea. Stačí si vybrat.

18.2.2012, jednodenní, 440 Kč

Za Přemyslem Otakarem II. i za Římany na Moravské pole

Blíží se velká výročí: 650 let a 1150 let. Uhodnete, která to jsou? Čeká nás vítězství i porážky zakladatele Budějovic, místa, kde se ženil či místo, kde leželo padesátitisícové římské město. Vše tak blízko od dnešních státních hranic.

26.2.2012, jednodenní, 890 Kč

Výlet pro zdraví i pro zahřátí - termální lázně a potom sklípek

Termální lázně Laa an der Thaya leží málem na Moravě. Termální voda léčí vně, víno léči zevnitř.

Spojením obého dojdeme do stavu blaženosti. Navíc si koupíme dobré víno od vinaře za dobré ceny. Cestou zpět můžete dřímat.

25.2.2012, jednodenní, 650 Kč

Vídeň klasicky

Ovšem platí, že Vídeň je vždy jiná. Záleží, na co se zaměříte. Pod ochranu se už dostaly také vídeňské kavárny. Co je kromě nich i ve Vídni jedinečné, to je kultura všeho druhu.

Na vídeňském stylu se podíleli ve velkém i Češi.

3.3.2012, jednodenní, 660 Kč

Po stopách Přemysla Otakara II.

Přemysl Otakar měl rád Rakousko. Měl odtud manželku, milenku, zemi vyženil, zakládal tu města a oslavil tu obě své svatby. Velkolepě zvítězil u Kressebrunu a téměř na tomtéž místě o 15 let později zemřel. Pojeďte s námi na tato místa, která jsou spojena osobou velkého Evropana Přemysla Otakara II.

18.4. - 19.4.2012, dvoudenní, 1 020 Kč

V uvedené ceně je doprava a slovo průvodce. Pokud je v programu návštěva spojená se vstupem nebo konzumací, nejsou tyto v ceně. Poslední program č.10 je dvoudenní, cena ubytování se snídaní je 690 Kč a není v ceně zahrnuta a je třeba ji k ceně programu přičíst.

BAVORSKO-HornoRAKOUSKÁ tj. tak trochu česká ZEMSKÁ VÝSTAVA

"Spojeni-znepřáteleni-spřízněni = Bavorsko-Rakousko. Je je velkolepá přeshraniční výstava, která se koná od 27.4. do 4. 11. 2012 na třech místech vzdálených od sebe zhruba 30 km.

Zámek Mattighofen - hrad Burghausen - bývalý klášter Ranshofen.

Výstava má řadu doprovodných akcí.

jednodenní, 790 Kč

BĚŽKY SE ZÁŽITKEM

Na sklínku whisky a na skvělý makový dort. Dobře namazat s správný skluz! Pojeďte s námi do "Polesí" Waldviertel na typické speciality a nebudete litovat. Šumava pokračuje ve výšce kolem 1000m pod názvem Weinsberger Wald. Budete překvapeni tím, co se tu nabízí.

jednodenní, 490 Kč

NA PAŠERÁCKÉ STEZCE

Běženci a pašeráci z obou jazykových kultur. Přecházení hranic bylo od pradávna bráno za nedovolený zdroj obživy. Někdy šlo i o život. Někteří přecházeli jednou a už pro vždy.

Zažijeme spolu atmosféru lesa v takových tajemných místech a potom - pohodlné ubytování, dobrá kuchyně a večer kulturní program.

27.1-28.1.2012 a 3.2-4.2.2012, dvoudenní, 1 590 Kč